Maxi Zoo – Żywienie pupila podczas podróży

W trakcie planowania podróży z pupilem odpowiednio zadbajmy o jego żywienie. Już kilka wskazówek pomoże zapewnić czworonogowi zdrową i zrównoważoną dietę. Co będzie kluczowe podczas układania jadłospisu na wyjazd?

Regularność i zrównoważona dieta zapewniają zdrowie i dobre samopoczucie naszego pupila. Przed ustaleniem wyjazdowego jadłospisu warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby mieć pewność, że czworonożnemu pasażerowi nic nie dolega i nie wymaga specjalnego żywienia.

Jakie jedzenie wybrać?

Najwygodniejsza i najbardziej praktyczna jest karma sucha. Na plus zasługuje przede wszystkim sposób ich pakowania. Opakowanie z karmą suchą z łatwością zmieści się do bagażu i kształtem dopasuje się do reszty znajdujących się w nim przedmiotów. Ten rodzaj pożywienia nie wymaga specjalnego przechowywania i mamy pewność, że się nie zepsuje. W przypadku kotów lepszym rozwiązaniem będzie karma mokra, ponieważ to ona stanowi główne źródło nawodnienia. Wtedy najlepiej będzie wyposażyć się w małą lodówkę przenośną, która zagwarantuje świeżość pożywienia. Ważne, aby wybierać wysokiej jakości produkty, które dostarczą pupilowi niezbędne składniki odżywcze. Warto zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, np. korków i przygotować go więcej. Podawanie znanego pupilowi posiłku wykluczy ryzyko wystąpienia problemów żołądkowych przez nagłą zmianę diety. Jednak nie tylko pożywienie może spowodować wspomniane dolegliwości. Stres, choroba lokomocyjna oraz ewentualne infekcje bakteryjne są najczęściej przyczyną biegunki oraz wymiotów, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie leki i suplementy, które pomogą pupilowi w takich przypadkach. Więcej informacji na temat żywienia znajduje się na stronie Maxi Zoo Polska – https://www.maxizoo.pl/doradzamy/odzywianie-pupila/.

Karmienie i nawadnianie podczas podróży

Najlepiej ostatni duży posiłek podać zwierzęciu na kilka godzin przed wyjazdem. Nie oznacza to, że pupil nie może jeść do momentu przybycia do miejsca docelowego. W takich przypadkach najlepiej wyposażyć się w lekkostrawne smakołyki, które można znaleźć w sklepie Maxi Zoo Polska. Takie przysmaki można serwować w trakcie jazdy oraz podczas postoju. Drugą możliwością jest podzielenie standardowych racji dziennych pokarmu na mniejsze porcje i regularne karmienie pupila. Dzięki temu czworonożny pasażer nie będzie głodny, a my tym samym zwiększymy jego komfort i samopoczucie podczas podróży. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest dbanie o nawodnienie pupila. Dobrym pomysłem będzie zabranie w podróż misek oraz butelek z wodą. Alternatywą dla obu tych produktów jest poidło podróżne, które jest połączeniem butelki i naczyniem do picia. Czworonogi potrzebują dużej ilości wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury. Woda mineralna nie jest dla nich wskazana, ponieważ zawarte w niej minerały mogą odkładać się w nerkach. Pamiętajmy, żeby zawsze mieć ze sobą zapas wody gwarantujący odpowiednie nawodnienie pupila.

Przygotowując się do wyjazdu warto odwiedzić sklep stacjonarny Maxi Zoo Polska, w którym można znaleźć artykuły do wspólnego podróżowania z pupilem w okazjonalnych cenach oraz otrzymać poradę od pracowników sklepów. Aktualne informacje o promocji można znaleźć na stronie internetowej Maxi Zoo – https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/.

Odpowiednie żywienie psa i kota podczas podróży jest niezwykle ważne dla ich zdrowia i samopoczucia. Opiekunowie powinni pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości wody, wybraniu wysokiej jakości karmy oraz utrzymaniu regularności w karmieniu. Dbając o potrzeby żywieniowe naszych pupili, możemy sprawić, że podróż będzie dla nich przyjemnym i bezstresowym doświadczeniem.

Sklepy objęte wydarzeniem: