Przygotowania do świąt, czyli świąteczne pokusy i zagrożenia dla naszych zwierzaków oraz jaki prezent wybrać dla pupila

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, który pełen jest radości i prezentów. Podczas spędzania go w gronie najbliższych należy zwracać szczególną uwagę na czworonożnych przyjaciół, którzy właśnie podczas świąt, są narażeni na wiele niebezpieczeństw.

Bez wątpienia świąteczny czas przepełniony jest radością, kolorowo udekorowanymi domami oraz różnego rodzaju pysznościami. To, co dla nas jest piękne i apetyczne, może stanowić duże zagrożenie dla naszych pupili. W tym okresie należy zwracać na tę kwestię szczególną uwagę i zagwarantować im odpowiednie bezpieczeństwo.

Święta bez stresu

Boże Narodzenie celebrowane jest najczęściej w dużym, rodzinnym gronie, a ten czas sprzyja wizytom krewnych lub znajomych, którzy często odwiedzają nas z dziećmi. Jest to oczywiście jedna z piękniejszych rzeczy towarzyszącym świętom, ale nie można zapominać, że wspomniane wizyty mogą stresować naszych pupili. W szczególności dotyczy to dalszych osób, które rzadko się u nas pojawiają. Niektóre psy wykazują się terytorialnym charakterem i mogą potraktować gości jako intruzów, dlatego najlepszym sposobem będzie pojedyncze zapoznawanie ich z nowych osobami. Kolejną kwestią są dzieci, w szczególności te małe. Czworonogi, które nie miały z nimi wcześniej styczności, mogą nie wiedzieć, jak zareagować na ewentualne gwałtowne ruchy lub krzyki. Ważne jest przekazanie dzieciom informacji dotyczących, co wolno robić, a czego nie, a także uświadomienie, że zwierzęta to nie zabawki. Oczywiście obserwujmy na bieżąco zachowanie naszego pupila, aby móc w porę zareagować. Więcej porad, w tym dotyczących bezpieczeństwa pupili podczas Świąt można znaleźć na stronie https://www.maxizoo.pl/magazyn/.

Zamieszanie z przysmakami

Grudzień kojarzy się również ze świąteczną gorączką i wzmożonym ruchem w kuchni. W tym przypadku należy bezwzględnie pamiętać o częstym sprawdzaniu, czy podczas gotowania nic nie upadło na podłogę. Zjedzenie przez czworonoga jednego z naszych przysmaków może być dla niego opłakane w skutkach. Najgroźniejsza jest czekolada, która zawiera w sobie wysoką ilość kakao. Występująca w nim teobromina jest toksyczna dla psów oraz kotów. Nawet mała ilość czekolady może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie układu nerwowego czy oddechowego i spowodować arytmię lub zapalenie trzustki. Objawy mogą wystąpić po 2, czasem nawet 24 godzinach i w przypadku ich wystąpienia należy niezwłocznie udać się do weterynarza. Pupile słyną również ze swojego nieograniczonego apetytu i mają swoje sposoby, aby przekonywać ludzi do częstowania ich potrawami ze stołu. Trzeba zatem pamiętać, że większość z nich zawiera duże ilości przypraw, które nie nadają się do spożycia przez zwierzęta. Poprośmy naszych gości, aby nie dokarmiali pupili posiłkami ze stołu. Nawet kawałek świątecznej szynki przez dużą zwartość sodu może okazać się toksyczny. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w smaczki, które z pewnością sprawią czworonogom wiele radości i przede wszystkim nie zaszkodzą ich zdrowiu.

Uwaga na ozdoby

Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki, stroików i bogato udekorowanego lampkami domu. Ich piękno przykuwa nie tylko uwagę ludzi, ale również zwierząt. Świąteczne drzewko i znajdujące się na nim kolorowe bombki, stanowią dla pupili doskonały przedmiot do zabawy, dlatego przede wszystkim musimy zadbać o jego stabilność. Ozdoby choinkowe są   z kolei wykonywane z cienkiego szkła, które bardzo łatwo ulega tłuczeniu, a jego drobinki mogą poranić łapy oraz podniebienia zwierząt. Dobrym rozwiązaniem będzie obwieszenie najniższych gałęzi plastikowymi bombkami lub całkowite zrezygnowanie z dekorowania dolnych partii choinki w celu zminimalizowania ryzyka skaleczenia. Pamiętajmy również o roślinach, które stanowią główny składnik świątecznych stroików, m. in. jemiole czy gwieździe betlejemskiej. One również mogą powodować u pupili poważne zatrucia pokarmowe.

Idealny prezent dla pupila

Obdarowując prezentami swoich najbliższych, nie można zapominać o pupilach. Święta to dobra okazja na zakup nowej zabawki, ubranka czy ulubionego przysmaku. Doskonały prezent powinien stanowić radość dla czworonoga oraz opiekuna i być podłożem wielu wspólnych aktywności. W przypadku kotów najlepszym wyborem będzie zabawka pozwalająca imitować polowanie, np. interaktywna mysz lub wędka do gonienia. Opiekunowie psów mogą zastanowić się nad zakupem gryzaków lub szarpaków. Ciekawym wyborem będą również maty węchowe i inteligentne zabawki, do których można schować przysmaki. Pozwalają one na prawidłowy rozwój psów oraz kotów. Z kolei najlepszym dodatkiem do wspomnianego prezentu zdecydowanie stanie się ulubiony przysmak. Szeroką gamę zabawek, mat węchowych oraz przysmaków można znaleźć na stronie internetowej oraz w sklepach stacjonarnych sieci Maxi Zoo Polska. Z myślą o pupilach została przygotowana specjalna akcja prezentowa, która gwarantuje 15% zniżki na wszystkie przysmaki i zabawki dla psów, kotów, gryzoni, królików oraz ptaków. Promocją objęte są również maty do drapania dla kotów oraz skarpetki Many Mornings. Akcja trwa od 1 do 24 grudnia lub do wyczerpania zapasów we wszystkich sklepach stacjonarnych i nie łączy się z innymi promocjami. Więcej szczegółów o ofercie znajduje się na stronie https://www.maxizoo.pl/promocje-oferty/sklepy-stacjonarne/.

 

 

 

*******

 

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2021 roku Maxi Zoo Polska po raz 7 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2021 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt oraz po raz pierwszy otrzymało nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” za akcję z bransoletką. Aktualnie spółka posiada 86 sklepów w większych i mniejszych miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – http://www.maxizoo.pl/.  W czerwcu 2020 roku Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. W 2022 roku sieć uruchomiła własną aplikację dla Klientów, z programem Friends oraz specjalnymi ofertami. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Pozycję marki w Polsce potwierdza uzyskany tytuł „Wielki Modernizator 2021” oraz wyróżnienie „Innowacyjna Sieć Roku” przyznana w plebiscycie BLIX AWARDS. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

 

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

Sklepy objęte wydarzeniem: