„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” – akcja charytatywna wspierająca psy ratownicze GOPR

Wystartowała VII edycja akcji charytatywnej – „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, w ramach której po raz piąty można wesprzeć psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Psi ratownicy GOPR są nieocenioną pomocą w ratowaniu ludzkiego życia na terenie całej Polski, często w niezwykle trudnych, wręcz ekstremalnych dla człowieka warunkach. Wszystkie osoby, chcące wspierać szkolenie i stałe podnoszenie kwalifikacji czworonożnych ratowników, mogą kupić okazjonalne bransoletki w sklepie stacjonarnym Maxi Zoo. Koszt tej wyjątkowej bransoletki to 10 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Głównym celem akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” jest zebranie funduszy niezbędnych na edukację psich ratowników GOPR, wspierających akcje goprowców już od ponad 45 lat, na potrzebny sprzęt, a także na włączanie kolejnych czworonogów w szeregi GOPR. Stałe i wszechstronne szkolenie psów ratowniczych jest niezwykle istotne, ponieważ niosą one pomoc poszkodowanym lub zaginionym w różnych terenach, często w bardzo trudnych i wymagających warunkach – w lesie, na lawiniskach czy stromych górskich stokach. Jeden psi ratownik potrafi wykonać, na terenach polawinowych, pracę nawet 5-6 ratowników i jest w stanie odnaleźć i uratować życie człowieka przysypanego kilkoma metrami warstwy śniegu. Dobrze wyszkolony pies ratowniczy zwiększa szansę odnalezienia zaginionego w górach nawet o 70%! A aż 90% akcji poszukiwawczych z udziałem psów ratowniczych kończy się odnalezieniem poszkodowanego.

W jaki sposób działają psy ratownicze GOPR? Na ich niezwykłe umiejętności składają się zarówno instynkt, jak i wielogodzinne ćwiczenia, dzięki którym mogą efektywnie wspierać w pracy ratowników. Oprócz szkoleń sprawnościowych i poszukiwawczych, prowadzonych przez uznanych, polskich i międzynarodowych specjalistów, prowadzone są również aktywności przyzwyczajające psy do latania helikopterem i podróżowania skuterem śnieżnym, ponieważ często są to jedyne sposoby pozwalające ratownikom na dotarcie na miejsce akcji. Aby psi ratownicy GOPR mogli nieść pomoc na najwyższym poziomie, rozwijać swoje umiejętności i utrzymywać formę, szkolenia powinny odbywać się systematycznie, a to wymaga znacznych nakładów finansowych. Psy wymagają również odpowiedniego leczenia, stałej opieki weterynaryjnej i niezbędnych zabiegów. Za to wszystko, przed rozpoczęciem współpracy Fundacji GOPR z Maxi Zoo, musieli płacić samodzielnie opiekunowie psów.

W tym roku, już po raz piąty mamy możliwość wspierania pracy psich bohaterów ratujących zdrowie i życie człowieka. Dołączenie do akcji jest bardzo proste – wystarczy kupić bransoletkę przyjaźni, dostępną w sklepie stacjonarnym lub na stronie maxizoo.pl, a  dochód z jej sprzedaży w całości trafi do Fundacji GOPR.

Więcej informacji na temat tegorocznej oraz poprzednich akcji dostępnych jest na stronie www.maxizoo.pl/wspolnie-dla-zwierzat/bransoletka/

 

Dołącz do akcji! Razem możemy  więcej – pomoże każda bransoletka!